Apie mus

Esame Lietuvos auginimo terpių gamintojų asociacija (ATGA), vienijanti šalies auginimo terpių gamintojus, teikiančius kokybiškus produktus ir paslaugas profesionaliems daržovių, vaisių bei dekoratyvinių augalų augintojams. Asociacijos nariai kuria aukščiausios kokybės auginimo terpes, nuolat tobulindami produktus ir procesus, tausodami gamtos išteklius.

Bendradarbiaujame su tarptautinėmis ir nacionalinėmis pramonės, aplinkosaugos organizacijomis bei mokslo institucijomis, siekdami dalintis savo žiniomis ir praktika, sektoriaus inovacijomis. Kartu skatiname tvarią verslo plėtrą šalyje.

Durpės

Asociacijos tikslai ir uždaviniai

  • Tobulinti auginimo terpių pramonę ir žaliavų eksploatavimą, skatinant nuolatinį technologijų tobulinimą ir efektyvesnį išteklių naudojimą, siekiant aukščiausios kokybės rezultatų.
  • Rinkti, analizuoti ir palyginti asociacijos narių ekonominius duomenis, siekiant užtikrinti konkurencingumą ir geriausias praktikas.
  • Nustatyti ir vertinti rinkos tendencijas bei jų poveikį pramonės veiklai.
  • Skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir keitimąsi žiniomis bei patirtimi su užsienio partneriais.
  • Organizuoti parodas, seminarus ir specialistų tobulinimąsi auginimo terpių gamybos, perdirbimo ir pardavimo klausimais.
  • Standartizuoti, klasifikuoti ir specializuoti produkciją bei gamybą, diegiant vieningus standartus ir klasifikavimo sistemas, užtikrinant produkcijos kokybę ir efektyvumą.
  • Atstovauti asociacijos narių interesams valstybės valdžios institucijose ir teikti pasiūlymus.
  • Teikti konsultacijas dėl gamybos efektyvumo didinimo ir ilgalaikio verslo plėtros planavimo.
  • Užtikrinti sklandų materialinių ir techninių resursų tiekimą, siekiant nepriekaištingo pramonės veikimo.

Istorija

1994 metais Vilniuje buvo įregistruota ir savo veiklą pradėjo augalų terpių augintojų asociacija „Lietuviškos durpės“. Asociacija buvo įkurta spręsti įvairias problemas, susijusias su augalų terpių gavyba, gamyba ir prekyba.

Jau trisdešimt metų Lietuvos pramonė stengiasi taupiai naudoti durpių išteklius, gamindama mišinius iš durpių ir alternatyvių medžiagų. Tai leidžia taupiau bei racionaliau naudoti Lietuvos gamtos išteklius, tuo pačiu užtikrinant, kad auginami augalai gautų visas reikalingas maistines medžiagas ir optimalias augimo sąlygas.

Auginimo terpių gamybos pramonė nuolat žengia tvarumo linkme, aktyviai ieškodama ir taikydama naujoviškus sprendimus gerinant aplinkos būklę durpynuose.

Siekdami dar labiau pabrėžti savo įsipareigojimą tvarumui ir inovacijoms, 2024 metais pakeitėme asociacijos pavadinimą į Lietuvos auginimo terpių gamintojų asociaciją (ATGA).

Tęsdami savo veiklą, siekiame toliau skatinti tvarų augalininkystės vystymąsi, dalindamiesi žiniomis ir patirtimi su vietiniais ir tarptautiniais partneriais. Lietuvos pramonės įmonės glaudžiai bendradarbiauja su vietiniais augintojais ir mokslininkais, Europos augalų terpių asociacija „Growing Media Europe“, Peat Alliance bei analogiškomis asociacijomis ir organizacijomis Latvijoje, Estijoje ir kitose šalyse, ieškodamos naujų sprendimų ir tobulindamos auginimo terpių sudėtį bei siūlydamos naujas technologijas.

Kartu siekiame rasti veiksmingas alternatyvas durpėms ir užtikrinti, kad naujos medžiagos atitiktų tiek agronominius reikalavimus, tiek aplinkosaugos standartus.

Šiuo metu Auginimo terpių gamintojų asociacija (ATGA) vienija dvi dešimtis narių, tarp kurių ne tik auginimo terpes gaminančios įmonės, bet ir kitos, užsiimančios auginimo terpių transportavimu, įvairių įmonėms reikalingų įrengimų gamyba ir tyrimais.

ATGA yra Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, Tarptautinės durpių bendrijos IPS (International Peat Society) narė ir turi IPS Nacionalinio komiteto statusą.


Žmogus

Prof. Jurgio Vidmanto garbės durpininko nominacija

Prof. Jurgio Vidmanto garbės durpininko nominacija skiriama už žymų indėlį į durpių mokslą, įdiegtas naujas ir efektyvias technologijas durpių pramonėje, žymų indėlį į žinių plėtrą, rengiant specialistus ir keliant jų kvalifikaciją. Apdovanotiesiems asmenims įteikiamas prof. Jurgio Vidmanto medalis, pažymėjimas ir piniginė premija.

Prof. Jurgio Vidmanto garbės durpininko nominacija apdovanoti šie asociacijos nariai:
Alvydas Laužikas, UAB „Rekyva“ ir Vytas Likus, UAB „Sulinkiai“ (2024 m.), Jonas Kantautas, UAB „Durpeta“ (2021 m.), Eugenijus Strašinskas, UAB „Klasmann Deilmann“ Ežerėlis (2013 m.)

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.